Kategorie
Nejnovější články
 1. 8
  září
  JERSEY
  ...
  Příspěvek od PAR EXCELLENCE
 2. 21
  čvn
  JAK PRÁT SPRÁVNĚ - umělá vlákna
  ...
  Příspěvek od ParExcellence.cz
 3. 8
  kvě
  JAK PRÁT SPRÁVNĚ - hedvábí 3.část
  ...
  Příspěvek od ParExcellence.cz

JERSEY

8.9.2019 , Od PAR EXCELLENCE

Jersey, taky úplet, pletenina, jak chcete. Dobrý sluha, zlý pán. Proč takto kategorické označení?

Protože je málo tak všestranně použitelných látek, komfortních na nošení. Jenže prostý pohled na ulici nám skýtá řadu příkladů, jak hodně lze postavě ublížit jejich nesprávným užitím. Jsou zákazníci, kteří nic jiného nechtějí koupit bez ohledu na to, zda je to pro daný účel vhodné. Na druhé straně často slyším „úplet na mě? To v žádném případě, nemám na to figuru“…

Tak v první řadě – každý máme nějakou postavu a určitě žádný tvar nevylučuje použít úplet. Vždy jde o to jaký druh, jaký střih a pro jakou příležitost.

Máte lehký viskozový nebo dokonce hedvábný úplet? Skvěle, budou z něj parádní zavinovací šaty (mimochodem velmi lichotí i baroknějším postavám) nebo lehké efektní tuniky. Dokonce může být i vysoce společenský, třpytivý, skoro jak „tekoucí“ nebo s různými efekty. S tím se taky dá pohrát! Zapomeňte na to, že by vás měl obepínat, vyrýsuje i to, co tam není.

Padl vám do oka středně silný vlněný nebo kašmírový jersey? No hurá, užijte si jednoduché pouzdrové nebo áčkové šaty, sukně úzké, ale klidně i zvonové. A nezapomeňte na kabátky, které vzhledem budou sako, ale pohodlím svetr! A to je super vychytávka! A pozor, někteří borci z této kategorie zvládnou i kalhoty! Dobrý střih a třeba zajímavé štepování…a paráda je na světě. A to pohodlíčko!

A pak tu máme silné pleteniny, hrubší, se strukturou nebo vlasem, dokonce oboustranné (doubleface.).  Takže po řadě: kabátek, kardigan, pelerína, chumlací svetr, teplá sukně, dokonce kabát…zapomněli jsme na něco?

Jistě, nezabývali jsme se sportovním užitím, všechny ty bavlněné nebo funkční úplety na trička, výplňkové na mikiny a tepláky a řada dalších… Ale to úplně není naše parketa, my přece jen tak nějak tíhneme k segmentu luxusní a elegantní módy.

Vyvarujte se nevhodných střihů (malinký pruh úpletu jako sukně fakt není to pravé) a nestyďte se zeptat. Vy víte, jaký model by se vám líbil, a my víme, co prodáváme a jak to použít!

Takže pokud toužíte po úpletu, říkám ANO! Kromě toho, že se vám bude příjemně nosit, bude pohodlný, nebude se mačkat, má ještě další nespornou výhodu: může se prát (jak na praní najdete v jiných článcích). Jen myslete na to hlavní: vždy jde o to…ale to už jsem psala výše.

Související články

Údržba textilních materiálů 11 lis
Údržba textilních materiálů

Každá látka i oděv se nošením znečistí. Základem každé údržby je vyčištění takto znečištěného oděvu a následná péče a regenerace o takto vyčištěné tex